MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Elizabith uses 23.25 ounces of granola and 10.5 ounces of raisins for 15 servings of tril mix if each serving contains the same amount of trail mix how much is
which city-state won the Peloponnesian war?
Texas History 1901- Summarize the success of the oil field Spindletop in Beaumont, Texas, and who was involved in the success.
using laplace theorem find the answer
What is the first step in assessing your readiness for exercise? a. determine a time schedule. b. ask yourself, “am i ready to start an exercise program ” c.
what do you think the message of the book the indian in the cupboard is?
which city-state won the Peloponnesian war?
The radius of a wheel is 7cm. how many revolutions will it make if it travels 44 km?
What is a sphygmomanometer??
Inattentional blindness occurs when individuals do not observe certain objects or events because they are focused on something else. true or false.