jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

are detention effective? explain your thinking
Any legislation—federal, state, or local—that introduces _____ categories is quasi-suspect and must rest on an important state purpose.
The school of buddhism which actively seeks conversions is quizlwt
Ann went on a trip. His room cost $115.62 each night. His flight cost $45.70 and his flight home was $32.49. He averaged $15.00 per day on food. On the first da
-(4p-19)=27 solve for p show all work please
What are the five people name in the balloon mysterious island
​while eating her morning bowl of cereal, kalinda daydreams about what she would do if she won the upcoming lottery drawing. which cortical areas of kalinda's b
Convert 604,800 seconds to weeks using Dimensional analysis
which of these documents was written to convince the nation to go to war with britain? a. the constitution b. the declaration of independence c. the bill of r
Which sentence has a pronoun-antecedent error? A) Mrs. Kim and Mrs. Wilson, never good friends, got over their grudge surprisingly fast. B) Each of the men sa