makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

First identify each person's reason for seeking care
The period following Alexander the Great's death is known as the _____.
Tommy wrote down all of the whole numbers greater than -1 and less than 3 what is the average value of these numbers
How would the u.s. government most likely react to a slump in the economy?
in the period from 1860 from 1890, which experience was shared by most Native Americans living in western states?
What type of logical fallacy is the following statements an example of Paul would make a great class president because he is good at basketball
Substances that cause harm by affecting the immune system include ________.
All other factors being equal the least expensive first-year premium payment is found in
The length of a rectangle is 33 meters less than twice the width. if the area of the rectangle is 665665 square​ meters, find the dimensions.
Write an expression to match the words 3 times the sum of 8 and 4