k4gwzm87ys k4gwzm87ys
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of board games costs $34.00. What is the unit price?

Respuesta :

HaydenZero
HaydenZero HaydenZero
  • 01-09-2021

Step-by-step explanation:

Each unit would be $4.25

Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-09-2021

Answer:

8/$34.00 divided by 8 = 1/$4.25. 1 board game costs $4.25. hope this helps

Step-by-step explanation:

- Zombie

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help!!
1. The multiplicative inverse of 5/9 is.....a-9/5b-9/5c-3/9d-None of these​
Find the total area of the net below. 5 points each please help. Thanks! and have good day!
The average lease payment for a new vehicle is just over $450 per month for a three-year...
Please help me thanks
Write the function notation for the above rotation.
what to email to your teacher when you have test but your absent
round 2.85 to the nearest hunderdth
PLEASE HELP THE TEACHER WONT
how is an italian opera composed of three acts with themes from mythology of gods, goddesses and heroes pls pa ans po