friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP Find the missing side lengths.
Does anyone know how to solve this ratio?
What was the difference between Mesopotamia and Egypt's landscape? How did it affect their civilization? Please help!!
Is olive oil organic or inorganic explain why?
Why is it so difficult for scientists to determine how the Jalisco block is moving
MAX is equiangular. m
what is five facts about solar energy​
Giving BRAIN-LEST please help I already failed the first marking period I can’t fail the second!
during which period were the people organized as cheifdoms
If you Get this right I'll give you brainliest ( please include all the steps pleaseeeee)