Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

At the beginning of 2014, Metatec Inc. acquired Ellison Technology Corporation for $500 million. In addition to cash, receivables, and inventory, the following
Oliver decides he was going to spend less than two hours playing video games. He has already spent 55 minutes playing video games. Which inequality represents t
Can someone please help me with this question about given two points?Please help ASAP!!! :(
What do stories reveal about the human condition?
How did unclear goals in the Vietnam war affect the course of fighting?
One-quarter of a bread recipe calls for 2/3 cup of bread flour. How many cups are needed per recipe?
you roll a fair 6-sided die. What is P ( roll a 2 )? if necessary round your answer to 2 decimal places.
The Jones family bought a house for $220,000. The value of the real estate in that town will increase by 2.5% for the next 20 years. What will the value of the
Which of the following would probably cause an increase in the supply of a product
How did the Great Depression change people's view about government? They became more concerned with national security. lic They expected the national government