rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt from Act II of Hamlet. Ophelia: Alas! my lord, I have been so affrighted. Polonius: With what, in the name of God? Ophelia: My lord, as I was s
Which is considered a good credit practice? Use the credit card with the highest interest rate. Make late payments. Pay more than the minimum amount that is due
A letter to yourself which you are only to open 20 years from now. Highlight in your letter how you were able to capitalize on your strengths ad weakness to be
Pleaseee help with 22 & 23 !! ASAP !!
n which block of the periodic table is uranium (U) found?
describe the changes in our lungs when we breathe in and breath out?
we you noticed a safety hazard what should your first step be
The Estates-General were a)working-class men and women in France. b)upper-class men and women in France. c)a meeting of the representatives of the three estates
Using a rounded version of a conversion ratio allows for a quick estimate of a unit conversion using mental math or paper and pencil (no calculator). Show an e
You work at a job and earn 58,000 annually. You work 222 days annually, 8 hours, daily. What is the day rate for your wage? What is the per minute wage rate?