Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

For each question, determine the type of reaction, then balance the reaction. Problems 1-4: 2 points each 1. Al + H, Te → Al, Tez + H a. Type: 2. _C12H26 + O2 →
I need help with this English problem
Who does e.d.e.n.u.i.t.y and needs help catching up?/ I'm free to help... only up to 8th grade though...
In the space provided, rewrite the following sentence and insert necessary commas. Next, indicate briefly the reason for each comma. For example, write series,
Nonconductive safety shoes can be safely worn in a potentially explosive environment. Is this statement TRUE or FALSE?
Explain. How can avoiding risk behaviors benefit your physical health? McGraw Hill
What is 3.44555555 rounded to 3dp
Hi do you guys know what 42.7 x 10^3 is? i js want to comfirm my answer. please answer quickly if you know.
Please Help! Which statement best compares the ways that the two arguments use appeals?
Riley is often planning for the future. Which mental function from the 16 Personalities Test does this indicate for Riley? A. Judging B. Prospecting C. Feeling