shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

What value is added to both sides of the equation x^2-2x=10 in order to solve by completing the square?
how does the speed of an object influence its momentum
16 divided by 2.25 plz I need help
The cost of a computer is $849. The store is offering a 20% discount and a sales tax of 6% is added after the discount. What is the total cost of the tv?
Anna hiked 95⁄8 miles in 23⁄4 hours. How fast did she walk overall? A. 31⁄4 miles per hour B. 35⁄8 miles per hour C. 31⁄2 miles per hour D
Meiosis produces _____ daughter cells. possible answers: 1 2 3 4
We can be misled if we rely on a single means of knowledge. True OR False
x and -1.5 is 21 what is x and what is the number sentence
You will receive one point for every word you use. You must have at least two words in each category. There are 25 words total so top score is 25/25. List five
What is the correct answer ?