shemikahe shemikahe
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

b bananas cost $1.45csnd a apples cost $2.35 how much does one banana cost​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2021

Answer:

$1.45?

Step-by-step explanation:

You never said a bag of bananas cost $1.45 you said "b bananas cost $1.45". So I'm assuming the b part was a typo and the s on bananas .

Answer Link

Otras preguntas

What are some creative ways to give aesthetic appeal to a metropolis or a megalopolis?
Lara Otero is employed by Parks Inc. She is on a single plan with a PPO annual premium of $6,009. Lara's employer pays 75% of the total cost. Her contribution i
Molly has 5 apples and eats 20 how many apples does she have now
is anyone fluent in spanish?
It costs a baker $18 to make a small cake he sells eight small cakes for $240 how much more is the selling price of each cake than the cost
Choose the phrase that best completes this sentence no puedo oir tus palabras. necesitas hablar ______ a. en español b. enjoy voz Baja c. en el escenario d. en
What/who is the threshold guardian and what/who is the shapeshifter in the odyssey and the hunger games?
1. Use the function described below to answer questions 1 - 4. Yvonne invested $4,000 in a savings account which pays 3.5% interest compounded annually. Use t
Caroline needs 3 1/7 cups of sugar for her first batch of brownies and needs 2 8/9 cups for a second batch.How much sugar does she need in all?
slope slopeeeeeeee slopeeee