addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

What is weathering? A. Process by which weathered and eroded materials is deposited by wind, water and ice. B. The movement of weathered material by wind, water
what is the meaning of kod araham​
13^2 * 5^2 - 10^2 *6^2 = ?​
poema inventado de amor pls para hoy
If the m∠SRW = 85°, what are the measures of ∠VRU and ∠URW? m∠VRU = ° m∠URW = °
Graph the solution of the system of linear inequalities. y≤−4x−4 y≥x+2
An object is dropped (starting velocity =0 m/s) from a height of 60 meters. Using the approximate value of 10 m/s2 for gravitational acceleration at what veloci
A model rocket is launched with an initial upward velocity of 54 m/s. The rocket's height h (in meters) after t seconds is given by the following.
HELP PLEASEEE!!!!! SCHOOL START TOMORROW. NUMBER 21 and 22 ONLY
list of arguments that support the US annexation of Hawaii