gvsahvx
gvsahvx gvsahvx
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Angela eats ⅜ box of cereal every day. How many boxes does she eat in one week?

Respuesta :

mustanggirl87
mustanggirl87 mustanggirl87
  • 03-05-2021

Answer:

2 5/8 boxes of cereal in one week

Answer Link

Otras preguntas

You see an emergency vehicle with Audible and visible signals approaching from behind while you are stopped at an intersection what should you do
The price of bananas is $6.50 for 5 pounds. What is the price as a unit rate? $6.50/1lb $1.30/1lb $1/30/3lb $1.05/1lb
Write the equation in logarithmic form. 25 = 32 A. log32 = 5 • 2 B. log232 = 5 C. log32 = 5 D. log532 = 2
Structures that have different functions in different species but develop from the same embryonic tissues are called _______________ structures.
Which process is a form of mechanical weathering? A. Hydration B. Carbonation C. Exfoliation D. Oxidation
BRAINLIEST ANSWER-50 POINTS How are money supply, inflation and recession all related? please answer in 3-5 sentences.
what is the purpose of a strong argument
Would you please stop at the store on your way home? which type of sentence is this
The meaning of "apace" as it is used in the opening paragraph of the passage found in the article of "the cost of children" by Ruth Mace
Which one of the following is NOT a cause of acid precipitation? a. sulfur dioxide from burning coal b. nitrogen oxides from car exhaust c. destruction of th