ailindarhodes
ailindarhodes ailindarhodes
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A hotdogs costs $3 and a corndog costs$1.50. If$201 was collected, how many corndogs were sold?

Respuesta :

nateroe1 nateroe1
  • 01-12-2016
135 corndogs were sold
Answer Link
ishafarooq795
ishafarooq795 ishafarooq795
  • 01-12-2016
About 300 corndogs; because 300 corndogs cost $201 if each costs $1.50.
Answer Link

Otras preguntas

What impression does this description of a character produce?
PLEASE HELP ME! Is the sentence compound, or is it simple with a compound verb? The happy children swam and splashed in the shallow pool for two hours. A
Increase 44 by 10%.
The rhythm pattern of all sonnets is an unaccented syllable followed by an accented syllable. True or False?
Help quick! If X= -3 What is: 2 X + X = ( what is X cubed add X)
Which of the following practices is most likely to increase the chances that a personal fitness program will be successful? A. breaking fitness goals into smal
Virus? Living or not? If we use the image as an indicator, we might say living because
How did the travels of european explorers during the age of discovery impact maps
How do you expand and simplify (x-8)(x+5)
The most significant conflict in "Bernice Bobs Her Hair" is between A. Bernice and Marjorie. B. Warren and Marjorie. C. Marjorie and men in general. D. B