monkeraccoon
monkeraccoon monkeraccoon
  • 02-05-2021
  • Mathematics
contestada

Find the profit or loss if:
Cost price = $19.85 Selling price = $20.20
tell me also wether it’s a profit or loss

Respuesta :

sabschmitz sabschmitz
  • 02-05-2021

Answer:

It would be a profit  of .35 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2021

Answer:

it is a profit by 0.35 cents

Step-by-step explanation:

That is becuase it costed you 19.85 so you ost 19.85 and gain 35 cents becuase you are selling it for a higher price

Answer Link

Otras preguntas

Why did Germany invade Norway
When you write a short story why might you use a thesaurus to look up synonyms of descriptive words
On the 1st of January 2014 Carol invested some money in the bank account. the account pays 2.5% compound interest per year on first of January 2015 Carole withd
The department managers for Zylog Corporation are meeting for a budget meeting. If the marketing manager gets the 6% increase she is requesting, the human resou
How do I evaluate 5 * 3000
write a paragraph using these words; tyrannous, propagate, consent, disposition, vexed, assailing.
Write each rate as a unit rate. $18 for 3 CDs​
Can Word Processing (WP) programs be used for DTP? Explain your answer
What is a zone of weak, variable winds located at 30 degrees north and 30 degrees south?
Give an example of an experiment that has 4 possible outcomes. I need help Fast please