BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

At december 31, 2017, mongo, inc., reported in its balance sheet a net loss of $3 million related to its pension plan. the actuary for mongo at the end of 2018
which box has a lower cost per cubic inch, and what
Write a paragraph in which you explain the difference between the following: a. enumerated power b. reserved power c. concurrent power d. implied power
100 to the -1/2 power
How does energy from the sun affect the motion of molecules in a gas compared to molecules in a liquid?
Which called on states to desegregate ""with all deliberate speed""?
A force does work on an object if a component of the force is
Write a Properly capitalized sentence that includes a pirate’s name
Which Hindu belief states that each person has a particular religious and social duty? montheism dharma moksha karma
Can someone help me with this one. I will give Brainliest Answer.