BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

6. Which statement best represents an economic action by North Korea?
The president is the ___________ of the law.
Some plant seeds have special spiky barbs that can easily get tangled in an animal's fur. The spiky structure of these seeds most likely benefits a plant by A.
What is the area of the given figure in square centimeters?
What are the pros and cons of living as single? plesss help me it is exemen​
Maha got a phone call while she was watching a movie. After she hung up, she rewound 15 minutes of the movie tape. Which point on the number line below represen
what is 1/4 +1/4+1/2+1/4+1/2+1/8+1/8+1/2+1+1+1/4 simplified!!!!!
How do u do this explain pls
Question 6 (4 points) The exchange of oxygen and carbon dioxide between the body and the air occurs in the cells of the lungs, Where would this exchange happen
Which hypothesis best explains how the river valley formed?