hiboyitsfire hiboyitsfire
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

24 pack of mountain dew for 9.99 or a pack if mountain dew for 5.99 find the unit number​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

24 pack of mountain dew=9.99

1 pack of mountain dew=9.99/24=0.41625

Answer Link

Otras preguntas

Jill is pushing a box across the floor. Which represents the upward force perpendicular to the floor? Fp Ff FN Fg help plz
You might say that this is a waste product of the plant (but it’s a good thing for you!). What is it?
Questions 4-6: Use the information given to create a citation for each source. Note that you'll need to include formatting such as italics and question marks. 4
A food pantry is making packages. Each package weighs 64 pounds. Each package contains 4 boxes. Each box contains a 7-pound bag of beans and a bag of rice. The
If m S7 = 96°, then mZQ=
i need help with 31 please
Line JK passes through J(2,7) and K(5, 11). What is the slope of line JK? Helppp
Each unit of television news requires 0.6 units of television news and 0.9 units of radio news. Each unit of radio news requires 0.3 units of television news an
What type of writing requires you to follow the format outlined in the AP (Associated Press) Stylebook? a news article for an online magazine a persuasive essay
ben puts 1800$ in the bank and earns 2% simple interest. he never deposits more money in the back. and at the end of each year, he withdraws the interest he has