amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this please and thank you please actually help me please
Write down the differences between cooperative business and personal business.​
Simplify the equation: 1d+8x=px2
The sum of the measures of angles xand y is 120°. The measure of the angle x is 12 less than the measure of the angle y. Find x and y.​
Which equation is equivalent tolog3(2x4 + 8x3) – 3log3x = 2log3x?
What are the outputs of photosynthesis? glucose and oxygen.... water and carbon dioxide.... carbon dioxide and glucose.... energy and water
What is the remainder when 1234 × 5678 is divided by 5?
What is an overall problem with all of the different city models.
#3 – What are the two main causes today causing concern over the destruction or eroding of the Great Wall? Answer 3:
To be successful any test used by a corporation must be.