tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

16.9 oz of Pepsi for $2.29 or 12 oz of Pepsi for $1.89?

Respuesta :

kelli321 kelli321
  • 03-03-2021
12 oz
jnnnnhh
yes bevayde it should be
Answer Link

Otras preguntas

A resource comparison of the Union and Confederacy during the Civil War. The title is Comparing Resources. The data are as follows. For each category, the Union
what is webmail? and also what is the disadvantage of using email?
A light wave travels through air at a speed of 3.0x108 m/s. Green light has a wavelength of about 5.76x1014Hz. What is the wavelength of green light
Help on number seven please?​
The equation X squared plus Y squared minus 2X plus 7Y +1 equals zero can be written as which of the following equations
The graph of f(x) = x^2 is shown. Compare the graph of f(x) with the graph of g(x) = x^2 + 7
what is hexadecimal number system​
What is calcium used for in our body?
Which of the following equations corresponds to the graph below
When pay rate is $14/hr and an employee has a 15 minutes added to an hour, how much?