Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

Annie by 55.56 yd.³ of topsoil for $1.75 per cubic yard how much would Annie have paid?
Which of the following is correct ? Quoting is the using the author’s actual words
What is Elie's job at Buna?
What is an example of Boolean value
Government would MOST likely use the tax increase to pay for building a church. Building a church O holding a carnival. O opening a restaurant. O funding publi
Jeremiah is working on a model bridge. He needs to create triangular components, and he plans to use toothpicks. He finds three toothpicks of lengths 4 in, 5 in
last week, steve made $18.75 an hour. this week, he will get a 8% increase in the amount he makes per hour. what is his pay per hour after the increase?
After showing and discussing an example of modern art, Priya covers it and then reveals the next example. This is an example of _____________. a. practice using
What role did France play in winning America's independence? a) France did not contribute to America's independence. b) France provided military assistance and
Why might government based on military power often be considered weak?