casettape casettape
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


7 watermelons cost $8.96. How many full watermelons can you buy for $20.

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

If each Watermelon costs $8.96, you can buy two

Answer Link

Otras preguntas

What do novios write for their novias? una canción de amor una fiesta ropa el sábado por la noche
What do they show about life in Hoovervilles across the country?
What are the five basic steps for a researching paper?
Find the greates common factor of the following monomials:2r^4s^2 and 36r^4s^3
Straightening a joint is known as? Extension Elevation Supination Dorsiflexion
¿Cómo son tus vacaciones ideales (ideal)? ¿Qué ropa llevaste ayer? ¿Cómo eres? ¿Cuál es tu horario de clases este semestre? ¿Sabes hablar otras lenguas
How were the goals of the United States for Japan similar to its goals for Western Europe after World War II? A. The United States wanted to help revive the ec
What action did the early Han emperors take to more efficiently rule the large empire? A. split the empire in two B. appoint co-emperors C. create a bure
A brick is thrown upward from the top of a building at an angle of 30° to the horizontal and with an initial speed of 14 m/s. if the brick is in flight for 3.1
what is the probability of having one girl and three boys in a 4 child family assuming boys and girls are equally likely