ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Seafloor spreading is driven by volcanic activity ________.
The established supreme authority over Virginia
What is the measure of WX shown in the diagram below
You are president of the high school band booster club. You have arranged for the school’s jazz band to perform at a local coffee shop for three hours. In excha
Find the distance from point (-1, 3) to the line 5 x - 4 y = 10.
0001 0000 1100 0011 (unsigned, that is, interpreted as b2u)i.8 bit truncated value:ii.does the value change when truncated to 8 bits?iii.how did you decide?d.11
The following lines are parallel. 2x + 2y = 4 and y = -x + 5 True False
A serving of food that has 10% to 19% of a nutrient based on a 2000 calorie diet is considered to have
Brainliest to correct answer
Who wrote "The History of Standard Oil" and exposed the corruption of "big business"?