Seudónimo Seudónimo
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

It cost &35 for 2 hours of skiing lessons. How much will it cost for 8 hours of lessons

Respuesta :

Exoexact1
Exoexact1 Exoexact1
  • 01-11-2016
It will cost $140 for 8 hours of lessons
Answer Link
jackiibell
jackiibell jackiibell
  • 01-11-2016
35=2
2 x 4=8
35 x 4=140
it will cost $140 for eight hours of lessons.
Answer Link

Otras preguntas

How are vectors different from regular lines in animation?A)Vectors are only part of hand-drawn animation.B)Vectors are more elastic, so they move more naturall
what is a product vs reaction​
Find the selling price of a $7.50 agenda book with a 15% discount. Round to the nearest cent when necessary.
What attendance at a basketball game will produce about 125 containers to be recycled?​
How did the smuggling of tea into the British colonies probably affect taxes collected on tea?
The ages of four cousins are consecutive integers. Let the integers equal n, n+1, n+2, n+3. The sum of their ages is 26. How old is each cousin?
What do the continents sit on
Ethan has $150 to spend at the mall. He buys 3 shirts (s) and spends the rest on a pair of jeans. Which inequality would represent how much Ethan has to spend o
Write the point-slope equation of the line that goes through (4,6) with a slope of -2.
Family members on a camping trip decide to make hot cocoa after dinner. They add instant cocoa mix to hot water. What can they do to make the cocoa mix dissolve