khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is n divided by 8 in algebraic expression
What is the dominant religion of India? A) Buddhism B) Christianity C) Hinduism D) Islam Help ;_;
Why do we study government
Which words convey the “burden” Europeans had to bear? Check all that apply.
What is blogging A. Online Journaling B. Posting in photo galleries C. Uploading movies online D. sharing photos on a social network Please help worth 10 poi
Samuel has a collection of toy cars. His favorites are the 27 red ones which make up 60%, percent of his collection. How many toy cars does Samuel have?
Increasing global demands for energy is
I got these two questions wrong on my end of lesson assessment, I don't know how I got the wrong answer, I thought I used the correct formulas and all, could an
Which of these terms best describes the national mood in Germany during the 1920s? A Celebratory B Militaristic C Racist D Anxious
Complex molecules are formed by the bond formation between monomers. which process is being referred to in this statement? monomerization, polymerization, or po