nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

true or false? the goal of critical reading is to develop independent conclusions from the text.​
Help ASAP! Please this is hard!
Why is mitochondria considered as strange organelle
Which type of information could reasonably be expected to cause serious damage to national security.
Is Gatsby proud of his origins
My little brother lost a tooth at school and came home with a cube-shaped tooth box has an area of 24 cm. What is the volume of the box?
5. Mi tío José _____ dibujar muy bien. A él le gusta el arte. A) sabe B) conoce C) saben D) conocen
Read the passage from "The Seven Voyages of Sindbad the Sailor.” [The porter] followed the servant into a vast room, where a great company was seated round a ta
ASAP!!!! Lilly spent $2.20 at the candy store. Her friend spent three times as much. How much money did Lilly and her friend spend in all?
How many atoms are in 3.2 moles of N2