kilom725
kilom725 kilom725
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

please help me with this answer​

please help me with this answer class=

Respuesta :

abahaha97 abahaha97
  • 01-02-2021
i think it’s A cuz if u add normally A is the answer u get
Answer Link
Elizabethtienna
Elizabethtienna Elizabethtienna
  • 01-02-2021

Answer: B. 2x^4+12x^2-8

Step-by-step explanation: x^2+4x+2 x 2x^2+3x-4

x^2 x 2x^2+4x+3x+2-4

2x^4+12x^2-8

I think its B because the question does say that you have to multiply.

Answer Link

Otras preguntas

A 2-kilogram bag of sugar costs $5.09. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Why might it be a good idea to use credit to buy durable goods? Why might it be a bad idea
40 PONITS In 3-4 sentences, explain why The American Crisis was so persuasive.
A principal of $3800 is invested at 8.5% interest, compounded annually. How much will the investment be worth after 12 years?
Maria is four times as old as Frank. In two years Maria will be 3 times as old as Frank. Find their present ages?
The Second Statement is the ____ of the first.
How large was the object that collided with Earth to form our moon?
When Winston begins to believe O'Brien is lying, he sets out to practice
Which statements about experimental probability are true? Experimental probability is written as a ratio. Experimental probability includes the number of possib
Calculate the value deltaG°​