shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Find the surface area of the prism.
conjugate plis Past Simple: I didn’t use the treadmill at the gym. Present Simple: . Present Continuous: . Present Perfect Simple: .
An electronics store sells remote control dinosaurs for $395 each. About how much do four remote control dinosaurs cost?
can i get some 5 facts about Romeo and Juliet
gender race and ethnicity are all examples of
What is the difference between subjective and objective thinking.
Please answer these questions quick thank you!
What does it mean for a writer's language to create a tone? O A. The ideas a writer engages may have universal meaning. B. The places a writer chooses have pers
GIVING BRAINLIEST AND 50 POINTS!!! What steps did the Framers of the Constitution take to make sure the government did not have too much power? A. Made the pre
In the diagram, the radius of the outer circle is 5 centimeters and the area of the shaded region is 16π square centimeters. Find the radius of the inner circl