electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write the net ionic equation for the reaction between lithium chloride and mercury(II) nitrate
Original equipment manufacturers such as Mercury and Honda purchase the components for use in large, powerful outboards. The part sells for $700, and sales volu
Find the volume of a cone with a base radius of 5 yd and a height of 6 yd. Use the value 3.14 for it, and do not do any rounding. Be sure to include the correct
The net of a cube is shown on the coordinate plane. What is the surface area of the cube?
What is the mass of a sample of O2 gas, which has a pressure of 740 mmhg at a temperature of 25 degrees Celsius in a volume of 250 mL
What does the carbon cycle look like
PLZ HELP Which type of power generation can cause air pollution?geothermalcoalwindsolar whoever answers gets BRAINEST !!!
what is the volume of the isosceles trapezoidal prism?
which substance is not capable of acting as an arrhenius acid in aqueous solution
how many cubes with the side length of 1/2 unit do you need to form a three unit cube