msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

the incoming infrared radiation from the sun as it travels towards earth is
A Ud. _____ dijeron la verdad. A. la B. le C. te D. me
Which of the following were offered aid by the Marshall plan
What is the difference between an index and a glossary
PLEASE HELP ME!!! Limestone or marble is extremely vulnerable to corrosion by acid deposition. a.True b.False
Why is it important to for DNA to be duplicated before mitosis
A jar contains n nickels and d dimes. There are 18 coins in the jar, and the total value of the coins is $1.00. How many nickels and how many dimes are in the j
The case citation People v. Jones, 65 Cal App. 2d 381, is an example of a case decided in which one of the following courts
Match each binomial with its factors.
In the fight with grendel, beowulf's followers are unable to harm grendel because: