StableRonaldo StableRonaldo
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 7 padlocks is $23.80 .
Find the unit price in dollars per padlock.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 04-01-2021
23.80/7 = 3.40
Answer: $3.40 per padlock
Answer Link

Otras preguntas

The best description for this pair of angles
what are four things negative about having so much territory
Give more examples of unfamiliar words
The majority of students who attended secondary schools came from _____.
describe the physical and chemical weathering​
What did the Mayan people use to keep time and why?
one way to increase acceleration is by
He hammered so hard,the earth began to shake;is an example of which figure of speech
PLS HELP, WILL REWARD BRAINLIEST. THANK YOUUU
Anyone can write???????