EmilyBrock00
EmilyBrock00 EmilyBrock00
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP!! I have no idea what to do lol i need help!

HELP I have no idea what to do lol i need help class=

Respuesta :

sweettrixie68
sweettrixie68 sweettrixie68
  • 04-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Divide the total cost of $24.18 by 3 for each person Joseph, Ed, and Michael.

[24.18 / 3 = $8.06 cost for each person.Share the cost equally means divide.Pizza will cost each man $8.06, when we divide the total cost of $24.18 equally by 3. So, the equation will be 24.18/3 = $8.06

Answer Link

Otras preguntas

Ayuda porfi, porque es tan importante respetar las normas del ciclismo.
_____ are lines that are neither parallel nor intersecting.
in a class of 60 student, the number of student who passed biology is 6 more than the number who passed chemistry every student passed both at least one of the
Use the figure to complete the statements. The area of the base, B, of the pyramid is cm2. The volume of the pyramid is cm3.asap
Please help with this question. I don’t get it.
When George and lennie approach the river, George warms lennie not to drink the water because it may make him sick. What does this show about their relationship
If |x| = 7 and |y| = 13, then which of the following could be equal to x + y?
PLEASE HELP ME!!!!! This is important
What parts of Italy did Austria control
How did the ancient israelites establish a united state, and what became of it?