agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A sample of water is heated from 10.0 (degrees Celsius) to 15.0 (degrees Celsius) by the addition of 125 J of heat. What is the mass of the water? (I understand
Two general approaches to load balancing are push migration and pull migration. a. True b. False
????????????????????
How many grams of CO2 are used when 7.0 g of O2 are produced?
Pick an activity you enjoy, such as running or riding a scooter, and describe how newton's laws apply to that activity.
What did Karl Marx and Max Weber both uncover as a result of their sociological studies?
Lastima Nelson, Inc. is recruiting a new Chief Financial Officer (CFO). The recruiting budget is $44,000. Lastima has spent $10,000 on advertising and $8,500 on
how to multiply numbers with exponets and different bases
Mary runs 4 laps in 8 minutes.Nicole runs 12 laps in 18 minutes.Who runs the fastest?
(true or false) the electron structure of an atom is determined by direct observation using x-rays.