DanielleASolomon
DanielleASolomon DanielleASolomon
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help! I don't understand ​

I need help I dont understand class=

Respuesta :

kelala21
kelala21 kelala21
  • 03-12-2020
Answer:1. $5.53 2. 7.50Step-by-step explanation:You divide the numbers to get the price for one unit (one inch of necklace) 82.99/15 & 112.59/15 and round ...
Answer Link

Otras preguntas

What are some examples of actions that Great Britain took prior to 1776 that the colonists might have viewed as abuses?
Given the Hick’s Law equation of RT = 290 + 100[log2N], what reaction time would be expected for 16 choices. Provide you answer in milliseconds and do not inclu
What laws or theories were assoiates with gregor mendel findings
Savannah is working two summer jobs, making $12 per hour babysitting and $7 per hour washing cars. Savannah must earn a minimum of $55 this week. Write an inequ
____describes the layout of the screen. OBlock-based OInterface OEditor O Player (for coding)
Which one is correct?
SOMEONE PLZ HELP I HAVE TO TURN THIS IS BY 12:00 Mark ran a race at a local park. The distance was 5 Km. Mark learned from his awesome math teacher that 1 Km
90% of 133 is equal to (0.9) ⋅ 133 true or false
4 rolls of paper towels for $5.00. how much is the cost per roll ?
What is the volume of the cylinder A. 725.34m B. 1,995.7m C. 7,978.74m D. 15,232.14m