angelinagalindo127
angelinagalindo127
02-12-2020
Mathematics
contestada
I need help pretty pls
Respuesta :
Aubriane
Aubriane
02-12-2020
Answer: $8 and a ratio could be 12 for 8
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
Vince, an extraverted university freshman, has just moved into a dormitory. vince is most likely to become friends with
Solve for x in the diagram.
Profit is equal to the revenue obtained from selling items minus the cost of producing those items, i.e. P(x) = R(x) – C(x) where x is the number of items prod
A landscaping company order 8 tons of gravel.It sells the gravelin 50 pound bags.How many pounds of gravel did the company order?
Fifty new food businesses have entered the food market. The supply of food at each price level will
Explain why astronomers use the term "blueshifted" for objects moving toward us and "redshifted" for objects moving away from us.
A vehicle uses 1 1/8 gallons of gasoline to travel 13 1/2 miles. At this rate, how many miles can the vehicle travel per gallon of gasoline?A: 16/243B: 4/3C: 12
The acronym laser stands for light amplification by ____ emission of radiation. a. similar c. spontaneous b. simultaneous d. stimulated
What did the Spanish colonists build to convert American Indians to Christianity? colonies empires missions trading networks
The table below shows the weekly change in the price of one gram of gold for four weeks. ONE GRAM OF GOLD Week Weekly Change in the Price (dollars) 1 +1.25 2 3.