rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

What are possible units for impulse? Check all that apply. Okg•m Okg. ONós ON•m O Nom
Frank borrows 12000 dollars at 7.4 percent annual interest, compounded once per year, when he begins college. Four years later, how much will he owe? (Assume th
Which statement best captures the central idea of his excerpt?
Russell drags his suitcase 15.0 M from the door of his house to the car at a constant speed with a horizontal force of 95.0 N. How much work does Russell do to
Solve for u. |6u +3] =9
Why does night driving become especially difficult in late adulthood? Multiple Choice because of diminishing sensitivity to contrasts and reduced tolerance for
You are on a house call with the veterinarian to evaluate some goats that are having "night blindness" per the owner. Upon arrival you can see that the goats ha
bats are nocturnal mammals. Facts or opinion?​
50 points! A polynomial has been factored below, but some constants are missing. 2x^3 - 8x^2 - 24x = ax (x+b)(x+c) What are the missing values of a, b, and c?
What's C2H6O2 in empirical formula?