makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

When evaluating promotional claims, it is important to __________. a. do your own research c. determine if there are other possible solutions b. ask if it make
round 81.139 to the nearest tenth
how did john smith save the colony
What did the Framers of the Constitution do to prevent religious conflict?
How do I put 0.924 in two other forms
subplots often involve ? A . the main series of events B . positive transitions in character relationships C . unimportant details that have no bearing on the
Multiply and simplify 12 times 3/4.
Country that controlled Florida at one time
What are the two most reactive groups of elements in the periodic table?
-2 5/22 as a decimal