Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

I have a triangle: Angle A = 3x +28; Angle B = 5x +52; Angle C = 2x - 10: Solve for X
4. Simplify this expression.* (2 Points) 2(10) + 2(x - 4) A. 2x + 16 B. X + 12 C. 2x + 12 D. X + 16
1 point If JK=7, KH=21, and JL=6, find LI. H LI = type your answer...
I zoom in for y’all but for real please help
Plzzzzzz Need HELP!!! :D Which statement correctly compares the function shown on this graph with the function y=5x+5?
The measure of an angle is 38.1 degrees. What is the measure of its supplementary angle
ABC was dilated to create A'B'C. What is the scale factor of the dilation?
How long does it take for your hair to grow 4 inches
Which of the following is true of Palestrina's composition style in his famous Mass "Missa Papae Marcelli"? A. Each new section of text is has the same melodic
Continued use of chemical fertilizers causes a buildup of what substance in soil?