kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

How did Nixon plan on returning power to the states?
what is 6 times 6 times 2 equal?
In her speech, why does Susan b.Anthony quote the constitution that says, “ We, the people of the United States “?
1 of 2 rivers in Mesopotamia crucial t ok life
Jane is transferring data from her hard drive to a flash drive. The flash drive holds 16 gigabytes of storage. She moves two folders of Photos, one with 3.8 GB
Which people conquered the Byzantine empire and built a powerful Islamic empire in its place?
Everyone has already finished their chores. Use the preterite of the boldface verbs in the list to say what everyone did. sacudir los muebles (Papá y Jorge)
according to the Christian beliefs Jesus was sent to Earth to
How do the human senses assist in communication in the body and between individuals?
3×3×m write expression using exponents