srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

why do people shiver when they listen to music?
The solubility of KClO3(s) in water increases as the (1) temperature of the solution increases (2) temperature of the solution decreases (3) pressure on the sol
Atoms of different isotopes of the same element differ in their total number of (1) electrons (3) protons (2) neutrons (4) valence electrons
What role does infrastructure play in transitional economies?
What is the average weight of the human eyeball?
Write the inequality in interval notation X is greater than or equal to negative 4
Do Sugar Crystals Grow Faster In Tap Water Or In Distilled Water?
Find the greatest common factor of the pair of numbers. 198 and 330
A compound has a molar mass of 90. grams per mole and the empirical formula CH2O. What is the molecular formula of this compound? (1) CH2O (3) C3H6O3 (2) C2H4O2
Which leaders of reconstruction had died by 1877