jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

During the elementary school years, children grow an average of ________ inches a year.A. 1 to 2 B. 2 to 3 C. 3 to 4 D. 4 to 5
Use this information to answer the question(s) below: A researcher found a method she could use to manipulate and quantify phosphorylation and methylation in em
If ABCD is congrunent to , pqrs, then AD is congrent to ?
volume of a regular quadrilatral pyramid is 400 cm^3.and it's height is 12 then it's lateral surface area=?​
This table shows equivalent ratios which ratios are equivalent to the ratios in the table check all that apply ?
What would operational testers use to determine whether a system meets operational performance parameters?
2 tanx/1 - tan2x + 1/ 2 cos2x -1= cosx + sinx/ cosx - sinx​
Unemployment benefits, welfare, and some subsidies automatically ___________ in a recession..
Adam and Bobby are twins who have the same weight. Adam drops to the ground from a tree at the same time that Bobby begins his descent down a frictionless slide
Last year, Wesson Company sold 10,000 units of its only product. If sales increase by 12% in the current year, how will unit variable cost and unit fixed cost b