jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

please help quickplease help quickItem 5Based on the map of European colonialism in Africa below, which of the following countries was under the rule of Portuga
how did the articles of confederation make our court system confusing?
Derrick tries to interact with as few people as possible during the workday. He doesn't engage in any nonwork events such as birthday celebrations or happy hour
How does the narrator's description of the mother create surprise in the story?
A scientist has started a bacteria culture with 1,000 cells. The cells will double every hour. 1. Write the sequence that represents the number of bacteria cell
Which of the following is an example of homeostasis? O A. If you are sleepy, you can drink coffee to stay awake. O B. When you drink a lot of water, you urinate
how is Civil War different from a war where the enemy is outside your country​
4 1/2 divided by 4=?
Linguistics answers
HEEEELP ME PLEASE ;( The question is in the picture