wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can you explain 3x+4/5=7/10. Solve
A ball is thrown into the air with an upward velocity of 44 ft/s. Its height h in feet after t seconds is given by the function [tex]h=-16t ^{2} +44t+9[/tex]. W
what is the term for the condition where red blood shrivels?
The areas of two circles are 36(pi) and 64(pi). What is hte ratio of the diameters? of the circumferences?
During an investigation, a student determines that a copper sample has a density of 8.10g/mL. What is the student's percent error if the a ccepted density for c
past perfect tense: the storm STOP by early afternoon.
On average Exante Express trains are 50km/hr faster than Paral passenger trains. A Paral passenger train requires 60% more time then Exante train to travel 1800
Identify the like terms. 9x, 10y, –9y,  10   A. 9x and 10
Find the distance between two parallel lines: x = 11 and x = 5.
Which shows 5.45 written as a mixed number?