C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

What is the first thing you should do if you find yourself involved in a conflict?
A market: a. reflects upsloping demand and downsloping supply curves. b. entails the exchange of goods, but not services. c. is an institution that brings toget
Who is the narrator of the story of “Once in a Lifetime”? Who is the “you” that the narrator is addressing?
What is it useful for historians to base certain studies on the analysis of historical themes?
Read the sentence. Later they discovered a faint trail through the dark forest. Which words are nouns?
A camper paddles 406 meters in 70.0 seconds. What is the average speed ?
convert 3.09 x 10~3 m = nm
Planning a meal that includes many different-colored foods is an example of which characteristic of a healthful diet? planning a meal that includes many differe
The sternum (breastbone) is __________ to the vertebral column.
given an angle of 70 degrees what is the supplementary angle