pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Besides airplanes, which other kinds of vessels did the Japanese have more of than the United States?
The parent function f(x) = x3 is transformed to g(x) = (x – 1)3 + 4. Identify the graph of g(x).
Please help! A circle is centered at (−4, −6) and has a radius of 3. Which of the following is the equation for this circle? (x + 4)2 + (y + 6)2 = 3 (x − 4)2
Which of the following is an example of a metaphor? “time stood still” “The silence of the desert was a distant dream.” “I want my husband to wander as
Please help A bag has 2 green marbles, 3 red marbles, and 3 yellow marbles. What is the probability that you pick a green marble, do not replace it, and pick a
if am angle is 39 degrees what is the measure of it complement
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
give an example of motion in which displacement of the particle is zero but acceleration is not zero in journey?
Jose has $20 more than Sarah. Their combined mobey totals $90. Write and solve an algebric model to determine the amount of money each person has.
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you