Allreija Allreija
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 apples and 3 oranges is $2.18. 3 apples and 1 orange cost $1.02. Find the cost of each fruit.

Respuesta :

CheeseTheFox
CheeseTheFox CheeseTheFox
  • 03-11-2020
Apples cost $.22
Oranges cost $.36
Answer Link

Otras preguntas

Please, please can you help me answer this question!!! I really need help!! I will give brainiest to anyone and maybe even pay you! This will determine my grade
the one-to-one functions g and h are defined as followg={(-2, -6), (3, -3), (6, -9), (9, 6)} h(x) = 2x-3
find the Measure of side C
DUE TODAY PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!! Cole buys a new laptop for $335. He makes a down payment of $50 and pays the rest in 6 equal monthly payments, p. What equati
write down four fuctions of water learned in life sciences class​
if p ≥ q, then -p ≤ -q
-4 • 3 + -7 ?????????
What is 56x92.2÷3? Answer this fast for brainliest Plz help
Plz help me!! Will give brainliest to who ever gets it right! Thanks
Akhila works for a company with over 1000 employees, of whom 83% have pierced ears. Every year, each employee draws another employee's name and gives them a gi