adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

plz help me so yeah I rly don't get this
A train departs from its station at a constant acceleration of 5 m/s. What is the speed of the train at the end of 20s?
In their competition for power nations raced to
Inquiries as to these requirements, or for information shown in the records may be addressed to the BIA's. What is the BEST way to revise the underlined portion
what is the name of the type of cell division that occurs in the prokaryotic cell cycle
Choose the item which best answers the question. Which words are intended most to capture the reader's attention? 1) "students excel" 2)"stimulating multime
What does Munich’s refer to in the 13 days?
Boss: Oh no! That’s the phone again! Secretary: blank Boss: Thanks. A. Shall I take it? B. Will you answer it? C. Can you do me a favor? D. May I hang it up?
Which sentence best states a theme of Gilman's "The Yellow Wallpaper"? A. Women in the 19th century often played a lesser role in marriage. B. When a pe
How is the word laud and welcome different