OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Why did it surprise Johnny and Ponyboy to see the socs at the park?
What compromise regarding slavery was reached by the delegates at the 1787 constitutional convention?
Some families prefer to parent in the authoritarian style. Others favor the democratic style. Which do you think is better? Why or why not?
Why do Jan and Bob become so important to Chris/Alex?
get it right and i will try to make you brillanceMost rocks are A. compounds made of minerals. B. mixtures of minerals. C. mixtures of cells. D. compounds made
Blood cells are produced in the
take ru only uses eggs for souffles in his restaurant. He uses 3 eggs per suffle. Last week he bought 4 times as many as he baked souffles. Take ru had 18 eggs
10 ( 2 + x ) = 15 ( x - 1 ) + 5 what is x
What is the slope of the line that contains these points?
1. After meiosis, ________(#) cells are created? 2. Gametes are created by a special type of cell division is called? 3. ________ occurs when homologus chromoso