velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

an airplane takes off 12 and a half miles south of the city and flies due north at a constant speed of 180 miles per hour what is the plane's position relative
What is a safety precaution that should be taken when investigating the electrolysis of lead bromide?
A red blood cell placed in distilled water will swell and burst due
please help is how you do it?
Which Belgian mechanic and inventor built the first working internal combustion engine in 1859? A. Jean Lenoir B. Gustave Eiffel C. Guglielmo Marconi D. Henry F
how do you convert gallons to liters? Explain
if 3 times a number is equal to 3/2, what is the number?
explain why bacteria in the soil are necessary in this ecosystem
Please answer these questions for me. I need it urgently 1. Treatment of Orphans in Victorian Era England around 1860 2. Legal System in Victorian Era England a
Which organelle carries substances to other parts of a cell?