shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

What happen when a cell divides?
Show the work for 2 divided by 50
C6H12O6 is a type of protein carbohydrate amino acid polymer
Cheese sticks that were previously priced at 5 for $1 are now four for $1 find the percent decrease in the number of cheese sticks you can buy for $1
Which is the most accurate way to estimate 52% of 45
A synonym is a word that's A. similar in meaning. B. defined in a thesaurus. C. opposite in meaning. D. pronounced the same.
A writer may use all of the following techniques to lead the reader to a flashback EXCEPT: a. a memory b. a detailed explanation c. a confession d. a clue about
Choose the definition of: Genetic A. Unit of heredity B. developed muscles C. unit of space D. Unit of measure
An astronomer would most likely study which of the following? A. ice B. rocks C. water D. space
In Act III, Scene 1, who hears these words from Titania? Thou art as wise as thou art beautiful. A. Puck B. Oberon C. Bottom D. Peaseblossom