animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Nutrient-dense foods are better than foods that are less nutritious because
simplify the expression below. 10^3 × 10^−7 A. 10^4 B. 10^10 C. 10^−4 D. 10^−21
Find the quotient 5/18 ÷2/6 =
Children with fever, vomiting, diarrhea, and increased perspiration are at increased risk for
PLZ HELP MEE!!!!!! Which principle of sports rules provides the opportunity for equal competition for everyone? Order Fairness Safety Universal
There is 2 and 3/4 punds of roast beef and 1 and 7/8 pounds of turkey and 2 1/16 pounds of salami if you must put 1/4 of pound of meat on sandwiches how many wh
How to solve an angle measures 80° less than the measure of a supplementary angle. what is the measure of each angle?
What is the sum of .5 and .3 repeating
Help i don't have much time :(How does the niece advance the plot of the story “The Open Window”? a. She reveals a family secret that her aunt wants to keep hid
What is the area of the figure below?